Doporučujeme
2012

Závody Přepychy I.

30.5.2009 NOVINKA Info o závodech, Trvalý odkaz

Na závody jsem se těšil od Nového roku, přestože hned z časného jara přišla nemilá zpráva o obrovském úhynu ryb v tomto malém rybníčku, podle dalších zpráv se pořadatel pokusil vodu dostatečně zarybnit, těžko říct protože ryb se chytalo poskrovnu.
Co mě skutečně dokázalo vvést z rovnováhy bylo střílení z nějaké muškety či hákovnice nebo co to bylo za aparát. Nevěřitelnej kravál a pak tentýž člověk co střílel, když chodil kolem vody a hulákal - ryby přestali brát úplně, bez legrace.


65%

Komentář ke článku (2)

RSK Orlice hledá

28.5.2009 NOVINKA Ostatní MIX, Trvalý odkaz

Rybářský sportovní klub Orlice (účastník II. ligy LRU plavaná) hledá nové talenty =) na věku nezáleží.

Zájemci se mohou vyjádřit do diskuse nebo mi poslat soukromou zprávu.

Komentář ke článku (10)

Příprava na závody

27.5.2009 NOVINKA Ostatní MIX, Trvalý odkaz

Jsem zaměřením plaváčkář, tudíž i ta příprava tomu bude odpovídat, nicméně všeobecně je příprava důležitá a snad si z toho něco budou moci vzít i jinak zaměření rybáři.

Mou největší slabinou je příprava návazců a udiček na biče či děličku, protože co si budem vykládat, chystat to na místě 5 minut před začátkem závodu není ideální.

Návazce
pro mě v ideálním případě by forpasovníky na závody kde je různorodá obsádka a hodnotí se vše měli obsahovat následující:
20 návazců 0,08 s háčky č. 20-24 na patentky či jednotlivé pinky (hayabusa H.CHK 128 nebo gamakatsu LS-1310R)
20 návazců 0,08 s háčky č. 14-16 (hayabusa H.CHK 128 nebo gamakatsu LS-1310R)
20 návazců 0,10 s háčky č. 14-16 (hayabusa H.SDE 194)
20 návazců 0,12 s háčky č. 10-14 (hayabusa H.YMM 220)
20 návazců 0,14 s háčky č. 8-12 (hayabusa H.YMM 220 a gamakatsu g-method feeder strong)
20 návazců 0,16 s háčky č. 6-10 na opravdu velké ryby (hayabusa H.UMT 219, H.KHS 164 a gamakatsu g-method feeder strong)
5-10 návazců s feederové gumy (používám sensas 0,5)
má nejoblíbenější kombinace od května do října je tubertini fluorine 0,128 a háček hayabusa H.YMM 220, při slabším braní totéž v 0,10.

Přiznávám že takhle to mám připravené snad jen ve snu =) ...ale chce to mít aspoň 20 návazců =D

 

Udičky
beru-li si bič 5m, 7m a 10m, tak na každý to chce mít rozumně připraveno po třech udičkách. Na jednotlivé délky dělám identické udičky, abych pak nemusel po stržení znovu ladit každý detail.

Na kaprovou děličku mám nachystáno taktéž 3 totožné udičky (dobře, aspoň jednu)

 

Odhozy
Minimálně 2 odhozové pruty s angličákem.
Jezdím vesměs závody o kaprech, tak mám jednu kaprovou matchku s kmenem 0,18 na angličáky 14-16gr. - dost často se stává, že je nutné chytat fakt daleko a 0,18 nelítá o moc hůř než 0,16 a přitom daleko lépe absorbuje švih s těžším angličákem.
Druhý odhoz s kmenem 0,16 na angličáky do 10gr.
Třetí odhoz totéž případně s klouzákem, mám-li pocit že ho využiju
Čtvrtý odhoz ultralight s kmenem 0,12 a pevným splávkem 1gr., kdybych musel rychle nahradit nějaký bič
Pátý prut 5m boloňku se splávkem na měření hloubky a kmenem 0,16, v mezičase případně přemontuji na potřebnou montáž.

 

Feeder
sice využívám naprosto minimálně, ale mám ho taky pro strýčka příhoduneboť čas od času je daleko rychlejší a lepší odchytávat kapry ze zakrmu tímto způsobem, obzvlášť z větší dálky kam se pravidelně dostřelovalo krmení prakem. Normálně tam pak nahazuju s naplněným krmítkema stává se že to ani nepropadne, kapři na krmítko reagují stejně pohotově jako na koule střílené z praku.
První feeder s kmenem 0,18-0,20, klidně s klasickým pružinovým krmítkem na trubičce - vyloženě na kapry apd.
Druhý feeder s malinkým krmítkem kmenem 0,16, kdybych tak musel chytat třeba plotice kdoví odkud a je spíše záložní.

 

Biče
beru zpravidla tři
První bič 5m na plotice, perlíny, oukleje se splávkem 0,5-1gr.
Druhý bič 7m na totéž
Třetí bič 10m na plotice, cejny i kapry

 

Dělička
beru jen jednu a dva topsety + jeden kalíškovací topset a výhradně jen kaprovou (okounky, plotice, perlínky odlovím daleko efektivněji na bič)

 

Pokud jde o krmení a nevím co budu chytat nebo neznám vodu, tak beru nejraději ploticové nebo nějaký univerzál, kapři vlezou do všeho jedlého a pokud je tam dostatek zarážky (kukuřice, konopí, červi nebo patentky, tak už zpravidla neodjedou), jinak improvizuji na místě (na hrouzky a okounky znárodním hlínu široko daleko).

 

Na mých výsledcích a výkonosti se nejvíce podepisuje dostatek nebo nedostatek spánku, takže se snažím spát aspoň pár hodin (i 2-3 hodiny spánku jsou lepší, než nespat vůbec).

 

Jinak nezbytné minimum, bych shrnul takto:
a) 2 odhozy (angličák + pevný)
b) 1 prut na těžko a nemusí to být zrovna feeder
c) zbytek hardware nahradí dostatek návazců na všechny možné situace
d) pohoda a klid
e) sebedůvěra
f) dostatek živé nástrahy
g) výběr nástrah (kolikrát jsem viděl výbuch ligových, kteří neměli pitomej rohlík), červi, kuku, hnojáci, rohlík, proužky hovězího nebo případně jater, jak jsem teď viděl v nějakém videu (osobně preferuju hovězí játra)

 

kdyby něco, tak nic...! snad to ještě doplním na základě diskuse
je mi jasné, že každý od článku očekával něco jiného

Průměrná známka: 1,60

Komentář ke článku (1)

Závody Peklo Polička

23.5.2009 NOVINKA Info o závodech, Trvalý odkaz

Na tyhle závody jsem vyrazil opět asi po 6 letech, před pár lety totiž pověst závodů docela utrpěla, když pořadatelé umožňovali partám sedat společně a přitom si ryby zapisovali sousedi vzájemně... co k tomu dodat? =)
Místa se nelosovala, ale při přihlášení byla možnost zvolit si číslo, které však mohlo být na čtyřech různých místech - losovalo se ze 4 variant, kde bude číslo 1 a ostatní čisla šla pak ve směru hodinových ručiček, na druhé kolo se rotovalo o 70 míst ve stejném směru - např. 1.kolo č.1 a 2.kolo č.71
Co se týká zapisování ryb, tak tentokrát probíhalo vše korektně, ryby a míry zapisovali výhradně rozhodčí.
Závod se změnil v malý souboj Lanškroun vs. Pardubice a Lanškroun těsně vyhrál, když lanškrounští obsadili první a třetí místo a pardubičtí druhé a čtvrté místo =)
Lanškrounští se na mě nepřestali mračit ani po vyhlášení, asi kvůli hodnocení závodů v Lanškrouně.

Závodníky na prvních třech místech jistě zamrzelo, že nedostali ani miniaturní pohárky. Pro většinu má pohár(ek) za pár stovek větší hodnotu, než levný televizor nebo uzené sele

Z mého pohledu povedená sobota a nebyl jsem jen u vody, byl jsem na rybách a pěkně si zachytal.

70%

 

Komentář ke článku (9)

Ještě jednou k hodnocení

22.5.2009 NOVINKA Info o závodech, Trvalý odkaz

Kdokoliv kdo se aktivně zúčastnil jako závodník nějakého závodu o kterém tu píši, tak může přidat své vlastní hodnocení a může být úplně jiné - přidám do článku.

Mimochodem vyjadřuje-li se někdo ke kvalitě vlasců, navijáků, prutů a tak dále, dost pochybuji o tom, že se nejdříve spojil z výrobcem a upozornil ho na svůj negativní či pozitivní názor. Totéž v bleděmodrém je když si tu píšete o rybářských krámech.
Zrovna včera jsem četl hodnocení jedné restaurace a kvality jídel, proběhlo to následovně - 5 lidí přišlo do restaurace objenávali si různá jídla, zaplatili a odešli, za 14 dní na to vyšel článek, bez toho že by se někdo bavil s majitelem restaurace o čemkoliv.

Osobně jsem se v diskusi Závody Dřenice dopustil faux-pass tím, že jsem jmenoval jednoho z účastněných a lidé, kteří neznají bližší souvislosti z toho mohli vyvodit mylné závěry tykající se oné osoby. Chyba, tudíž příspěvky v této diskusi skryji a diskusi prozatím na krátkou dobu uzamknu, v článku dále upřesním co se mi líbilo nebo nelíbilo, tím bych tuto kapitolu uzavřel.

 

K samotnému hodnocení
0-10% hrůza
50% je prostě průměr
90-100% super skvělé vynikající

Jinak připravuji nové grafické znázornění známkování, kde se naprůměrné hodnocení 65% bude líbit asi více než v této psané podobě

Komentář ke článku (0)

[ První | 1 | 2 | 3 | >> | Poslední ]